22 Eylül 2012 Cumartesi

Bloody Mary efsanesi

Bir çok kişiyi çocukluğunda hatta belkide şimdi bile korkutacak bir efsaneyi ele alacağım ve her zamanki gibi hikayenin sonunda kendi yorumumu ve arkadaşlarımın yorumunu açıklayacağım J
Bloody Mary günümüzden 150 sene önce yaşamış (bu hikayeyi yıllar önce ilk duyduğumdada 150 seneydi  şimdi yine anlatılıyor yine 150 sene  :D ) bir kızdıdaha önceki doktorlar bu günkü bilim ve teknolojiye sahip değillermiş. Bloody Mary’nin kalbinden rahatsız olduğunu anlayamamışlar. Bir gün kızın kalbi aniden durmuş ve öldüğünü sanmışlar. Ailesi bunu duyunca yıkılmış kızlarının ölümüne anlam verememişler.
Cenaze töreninde kızın koluna bir iplik takmışlar ve yaşıyorsa kolundaki iplik çanı çekince çalar diye düşünmüşler tabi cenazeyi gömdükten sonra tüm aile üzgün olduğu için bara içki içmeye gitmişler ( madem bağladın çan niye ayrılıyosun ordan :D ) Dönüşte tekrar kızın mezarına bakmak için gelmişler ve görmüşlerki ip çekilmiş çan yerde duruyormuş. Hemen mezarı açmışlar tabutu çıkarmışlar. Bir de ne görsünler zavalı kızcağız tabuttu açabilmek için tırnaklarıyla tabutu kazımış .
Elleri kan içinde kalmış ve ailesi onu bu sefer gerçekten ölü olarak bulmuş ailesi bunun üzerine demişlerki “Kızımızı canlı canlı gömdünüz !!!”

EFSANEYE GÖRE TAMAMEN KARANLIK BİR ODADA 3 KERE Bloody Mary DERSENİZ YANINIZA GELİYOR YÜZÜNÜZE SALDIRIYOR.
BUNUN GİBİ BİR SÜRÜ EFSANE VAR AMA HEPSİ BİRBİRİNE BENZİYOR ONDAN DOLAYI ŞİMDİLİK ANATMAYACAĞIM …

Doğrusunu söylemek gerekirse bu hikaye beni o kadar korkutmadı geçmişte bu şekilde ölen insanların sayısı çok daha fazladır niye onlar degilde Bloody Mary ? hem çan koyuyorsan başında beklersin gidip bara içki içmessin ve son olarak o zamanki bilim de bir yaşayanla ölü arasındaki farkı bileceğini zannediyorum aynı zaman o kadar uzun süre kalbi duran birinin beyin ölümü gerçekleşmesi daha muhtemeldir saygılar …. J